Kam zajít, co ochutnat a co stojí za pozornost

Odebírat newsletter

Linde + Wiemann CZ - informace o tématu

Výrobní hala Linde + Wiemann CZ v Břeclavi

Linde + Wiemann CZ staví v Nymburce výrobní závod, vytvoří 250 pracovních míst

Společnost Linde + Wiemann CZ, která vyrábí kovové díly pro automobilový průmysl, začala v nymburské průmyslové zóně stavět výrobní závod. Pro skupinu má být celosvětově největším a jeho součástí bude svařovna a lisovna. Stavební práce potrvají zhruba 11 měsíců. V budoucnu najde v nymburském závodě práci přibližně 250 lidí. Náběh nasmlouvaných projektů bude postupný, řekl jednatel společnosti Jan Červený.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Čínský prezident Si Ťin-pching se v Pekingu setkal se svým běloruským protějškem Alexandrem Lukašenkem, klíčovým spojencem Ruska. Informovaly o tom tiskové agentury Reuters a AFP s odvoláním na čínská státní média. Si přijal Lukašenka dnes ráno ve vládním komplexu Tiao-jü-tchaj, uvedla bez podrobností čínská státní televize CCTV.
Vláda bude po dnešním jednání informovat o složení delegace na summit NATO v Ankaře. Ústavní soud jí uložil doplnit na seznam prezidenta Petra Pavla. Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) trvá na tom, že hlava státu výpravu nepovede, protože soud nezrušil usnesení z minulého pondělí, které počítá s touto úlohou pro premiéra Andreje Babiše (ANO). 
Vedení vládního hnutí ANO má dnes odpoledne schvalovat nominace pro senátní a obecní volby, které se odehrají 9. a 10. října. Po rezignaci krajského lídra a kandidáta na primátora Ondřeje Prokopa je pro ANO problematická situace v hlavním městě. Všech politických funkcí se vzdal minulý týden po kritice kvůli kauze s byty, které nakoupil a neuvedl v majetkovém přiznání.