Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

koňak - informace o tématu

Reklama

News box

Policie odložila případ zakázky státního 🏨 hotelu Thermal v Karlových Varech na provozování bazénového a saunového centra. Kriminalisté prověřovali, za jakých okolností firma Thermal-F, která hotel spravuje, uzavřela nájemní smlouvu se společností Saunia. Měli podezření na porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Informaci dnes přinesl server Novinky.cz.
Na jihovýchodě Rakouska v pátek pozdě večer havaroval český 🚌 autobus, když se srazil s nákladním autem, které vezlo lahve s tekutým vodíkem. Čtyři lidé ze skupiny českých turistů, včetně devítiletého dítěte, se lehce zranili, informuje dnes agentura APA.
Moskva hlásí  dobytí další ukrajinské obce, podle ruského ministerstva obrany invazní jednotky obsadily vesnici Archanhelske v Pokrovském okrese Doněcké oblasti. Kyjev se k tomuto tvrzení nevyjádřil. Zpravodajský kanál DeepState, který je blízký ukrajinské armádě, nicméně v noci na dnešek informoval o postupu Rusů u Archanhelske, poznamenal server Meduza.
Slovenský premiér Robert Fico se cítí 👍 lépe. Uvedla to dnes odpoledne nemocnice v Banské Bystrici, kde se politik léčí se střelnými zraněními po atentátu z minulého týdne. Ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok uvedl v rozhovoru se stanicí RTVS, že stav předsedy vlády je stále vážný, ale stabilizovaný.
Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí systému varování před mezikontinentálními 🚀 balistickými střelami. S odkazem na analýzu Institutu pro studium války (ISW) to dnes píše agentura DPA. Podle ní se k úderu ruská armáda ani jiné úřady zatím nevyjádřily. Ruský senátor Dmitrij Rogozin to však označil za krok ke třetí světové válce.
Itálie se rozhodla obnovit 💰 financování úřadu OSN pro palestinské uprchlíky (UNRWA). Uvedl to dnes podle agentur AFP a ANSA italský ministr zahraničí Antonio Tajani, který v Římě jednal s palestinským premiérem Muhammadem Mustafou. Itálie pozastavila svůj příspěvek v lednu kvůli podezření, že se zaměstnanci UNRWA podíleli na teroristickém útoku na Izrael ze 7. října. 
Miliony Indů se dnes účastní šesté a předposlední etapy parlamentních voleb, které jsou 🥇 největší na světě. K volebním urnám jdou i občané v hlavním městě Dillí. Očekává se, že vítězství obhájí hinduistická nacionalistická Indická lidová strana (BJP) současného premiéra Naréndry Módího, který usiluje o třetí mandát. 
Ruská armáda od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla o 5️⃣0️⃣0️⃣​​​​​​​ tisíc mužů. Dnes ráno to uvedl ukrajinský generální štáb. Údaj však nelze nezávisle ověřit a Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajinský údaj navíc nerozlišuje mezi mrtvými, zraněnými či pohřešovanými vojáky nepřátelské strany.
Polské ministerstvo práce a sociálních věcí analyzuje dva návrhy na  zkrácení pracovního týdne, oznámila ministryně Agnieszka Dziemianowiczová-Bonková podle televize TVN 24. První možností je zkrátit pracovní týden na 35 hodin, druhou zavést volné pátky.
Čína  dokončila dvoudenní vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu, při kterém simulovala útoky s bombardéry a cvičila nalodění, informuje agentura Reuters s odvoláním na čínskou státní televizi. Tchajwanská vláda cvičení odsoudila a uvedla, že se čínskými manévry nenechá zastrašit.
Reklama
Reklama
Doporučujeme