Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Iveco - informace o tématu

Reklama

News box

Francouzský prezident 👨 Emmanuel Macron sklízí kritiku za to, že ve čtvrtek večer v prostorách Elysejského paláce spolu s představiteli židovské obce zapálil svíčku na oslavu začátku židovského svátku chanuka. Podle části společnosti, včetně některých Židů, tím prezident porušil princip odluky státu a církve. 
Realitní společnost CPI Property Group (CPIPG) českého miliardáře Radovana Vítka dnes zveřejnila 📜 reakci na obvinění americké investiční firmy Muddy Waters. Ta tvrdila, že Vítek, který je hlavním akcionářem CPI, lže o skutečné hodnotě firmy.  Číst více
Americký dolar dnes posiluje po zprávě, že trh práce ve Spojených státech vytvořil v listopadu více míst, než se čekalo. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, 📈 přidával krátce po 17:30 středoevropského času 0,5 procenta na 104,04 bodu. Dolar si také bere zpět část ztrát k jenu, který ve čtvrtek zaznamenal největší růst za téměř rok.
Pražská burza v uplynulém týdnu posílila, rostla tak čtvrtý týden v řadě. Index PX 📈 stoupl o 1,2 procenta na 1407,6 bodu. Nejvíce oslabily akcie Pilulky, nejvýraznější týdenní posílení naopak zaznamenaly akcie Komerční banky. 
Čelná představitelka krajní pravice ve Francii 👩 Marine Le Penová, její strana Národní sdružení (RN) a dalších 2️⃣6️⃣ osob se budou před pařížským soudem zodpovídat ze zneužití prostředků Evropského parlamentu. Pařížská prokuratura se rozhodla poslat kauzu do další etapy. Soud začne 30. listopadu 2024 a potrvá zhruba měsíc, informovala dnes stanice France Info. 
Na celkem 17 487 mrtvých vystoupal podle úřadů v Pásmu Gazy, které ovládá hnutí Hamás, počet obětí 🚀 izraelských úderů, uvedla dnes agentura AFP. Údaj nelze nezávisle ověřit. Od konce října, kdy izraelská armáda zahájila svou pozemní operaci v oblasti, zahynulo v souvislosti s boji 93 jejích vojáků, píší izraelská média.
Výrobce letadel Aero Vodochody a společnost Draken zaměřená na bojový letecký výcvik dnes podepsaly 🤝 dohodu o dlouhodobé spolupráci pro flotilu letounů L-159 patřící firmě Draken. Společnosti budou mimo jiné vyvíjet a vytvářet program údržby a podpory letadel používaných při výcviku pilotů Královského letectva (RAF) a letectva Spojených států amerických. 
Jednání na klimatické konferenci OSN Dubaji zatím dohodu o budoucnosti fosilních paliv nepřinesla, píší agentury. Šéf konference COP28 Sultán Džábir dnes proto vyzval země, aby při hledání kompromisu ➡️ vystoupily ze své „komfortní zóny“. 
Ministrům financí zemí Evropské unie se znovu  nepodařilo shodnout na reformě rozpočtových a dluhových pravidel. Reformu navrhla Evropská komise už loni a původně se o ni mělo hlasovat už v říjnu, rozpory mezi státy ale zůstávaly velké. 
Guvernér polské centrální banky 👨 Adam Glapiński možná postupoval při výkonu své funkce v rozporu s ústavou. Uvedl to dnes opoziční předák Donald Tusk, který se zřejmě stane novým polským premiérem. V Polsku se nyní vede debata o tom, zda by Glapiński neměl stanout před soudem. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme