Reklama

Bottega Veneta - informace o tématu

Reklama

News box

Ukrajinská ekonomika ve třetím čtvrtletí překvapivě vzrostla 📈 o devět procent, zatímco ve druhém čtvrtletí o 19,2 procenta klesla. Meziroční tempo jejího propadu se tak zmírnilo na 30,8 procenta ze 37,2 procenta v předchozím tříměsíčním období. 
Policie 👮‍♂️ v Bruselu provedla 16 razií v rámci vyšetřování podezření z praní špinavých peněz a korupce, do kterého je zapojen Evropský parlament a nejmenovaná země Perského zálivu. Uvedla federální prokuratura, podle které byli zatčeni čtyři lidé, včetně jednoho bývalého europoslance.
Celkový majetek České republiky měl ke konci loňského roku hodnotu 6,59 bilionu korun a proti předchozímu roku se zvýšil 📈 o 12,8 procenta. Vyplývá to z nejnovější konsolidované účetní závěrky České republiky, o které informovalo ministerstvo financí. Číst více
Zakladatel a bývalý ředitel zkrachovalé kryptoměnové ₿ burzy FTX Sam Bankman-Fried je ochoten 13. prosince vypovídat před výborem pro finanční služby americké Sněmovny reprezentantů. Regulační orgány se snaží objasnit jeho roli v bankrotu FTX, který otřásl celým odvětvím kryptoměn. Číst více
Slovenské ministerstvo obrany kybernetický 💻 útok, ke kterému se přihlásila ruská skupina, řekl ministr obrany Jaroslav Naď. Patrně kvůli tomuto incidentu přestaly fungovat webové stránky ministerstva.
Ekonomka Danuše Nerudová se v aktuálním volebním modelu agentury Median poprvé dostala na první🥇 místo mezi prezidentskými kandidáty. Získala by 2️⃣8️⃣ procent hlasů a proti říjnu si zlepšila o 13 procentních bodů. Na druhém místě se umístil předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš , kterému model přisoudil 26,5 procenta hlasů. Třetí by podle průzkumu z přelomu listopadu a prosince skončil někdejší vysoký představitel armády Petr Pavel se ziskem 23,5 procenta. V hypotetickém druhém kole by Babiše porazili Nerudová i Pavel. Číst více
Zaměstnancům hutní společnosti Liberty Ostrava (LO) se v roce 2023 zvednou mzdy o 9️⃣,5️⃣ procenta. Letos v prosinci dostanou mimořádné odměny 🔟 tisíc korun. Tato částka má pomoci zaměstnancům pokrýt rostoucí životní náklady. Vyplývá to z dodatku ke kolektivní smlouvě, kterou odbory uzavřely s vedením firmy, uvedla mluvčí hutní společnosti Barbora Černá Dvořáková. 
Energetická 💡 společnost ČEZ nakoupí plynové kogenerační jednotky za 2,5 miliardy korun. Malé energetické zdroje, které spalují zemní plyn či bioplyn a vyrábějí z nich elektřinu a teplo, dodají společnosti Tedom a Zeppelin. Číst více
Dětský fond OSN (UNICEF) věnuje ministerstvu vnitra téměř 357 milionů korun na podporu lidí, kteří uprchli z Ukrajiny před válkou. 💣  Oznámila mluvčí ministerstva Klára Dlubalová. 
Za neslušnost, za bod, ze kterého není návratu či za útok na královnin odkaz🙈 britský tisk označil první 3️⃣ díly dokumentárního seriálu Netflixu o britském princi Harrym a jeho manželce Meghan. Některé deníky dokonce pár vyzvaly, aby se vzdal královských titulů. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu v dokumentu kritizovali chování médií a hovořili i o svých vztazích s rodinou.
Reklama
Reklama
Doporučujeme