Reklama

bankéř - informace o tématu

Reklama

News box

Pražská burza po pondělním mírném oslabení dnes naopak mírně rostla. Index PX posílil o 0️⃣,1️⃣5️⃣ procenta na 1355,96 bodu. Nahoru ho vytáhly akcie energetické⚡ společnosti ČEZ a bankovního💰 sektoru. Aktivita na trhu byla vysoká, celkový zobchodovaný objem přesáhl miliardu korun. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Bezpečnostní rada německé vlády schválila dodávku 1️⃣7️⃣8️⃣ tanků Leopard 1 pro Ukrajinu🟦🟨 ze skladů zbrojovek. Informují o tom portály Spiegel Online a Business Insider. Některé z tanků Německo na Ukrajinu pošle v létě, většinu z nich ale až příští rok. Minulý měsíc vláda kancléře Olafa Scholze po nátlaku spojenců rozhodla, že Ukrajině poskytne 14 moderních tanků Leopard 2 ze zásob bundeswehru. Zároveň povolila, aby tyto stroje předaly Ukrajině, která se už rok brání ruské agresi, také jiné země. Berlín odsouhlasil i vývoz starších leopardů 1.

Koruna posílila k euru a stagnovala vůči dolaru. K jednotné evropské měně💶 dnes zpevnila o osm haléřů na 2️⃣3️⃣,7️⃣7️⃣ koruny za euro, čímž smazala své pondělní ztráty. Na dolar💲 česká měna naopak haléř ztratila a dnes kolem 17:00 se obchodovala za 2️⃣2️⃣,2️⃣3️⃣ koruny za dolar. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
Stávka v jihokorejské továrně na pneumatiky Nexen Tire u Žatce na Lounsku po týdnu končí. Odbory se dnes s vedením firmy dohodly na zvýšení↗ mezd všem zaměstnancům o 8️⃣ procent od 1. března. Součástí dohody je i kompenzace pro každého zaměstnance za loňský rok 2️⃣0️⃣ tisíc korun. Po pětihodinovém jednání to řekl předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo.
Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v loňském roce prohloubil o 1️⃣2️⃣,2️⃣ procenta na rekordních 948,1 miliardy dolarů (21,1 bilionu korun), protože Američané rekordně nakupovali🛒 zahraniční zboží. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu. V samotném prosinci deficit po dvou měsících prudkého poklesu stoupl meziměsíčně o 10,5 procenta, protože dovoz se zvýšil a vývoz dále klesl.
Pekárenský průmysl🥐🥖🥨​​​​​​​ prošel loni dramatickým otřesem a z 8️⃣0️⃣0️⃣ pekáren jich postupně skončily desítky, především v malých městech a na venkově, a očekává se, že mohou skončit další. I když Svaz pekařů a cukrářů ČR loni na jaře očekával, že problém budou mít především velké a střední pekárny, nakonec bylo extrémní zdražení mouky a energií kritické pro malé, často rodinné podniky, řekl na brněnském veletrhu Salimatech výkonný ředitel svazu Bohumil Hlavatý.  Číst více
Zástupci vlády a Agentury Evropské unie pro kosmický🛰 program (EUSPA) podepsali memorandum o porozumění o poskytnutí budovy Nová Palmovka v Praze, do které se má EUSPA v roce 2025 přestěhovat. Dokument podepsali ministr financí Zbyněk Stanjura, ministr dopravy Martin Kupka (oba ODS) a výkonný ředitel EUSPA Rodrigo da Costa. Číst více
Slovenské ministerstvo financí zvýšilo výhled letošního růstu domácí ekonomiky na 1️⃣,3️⃣ procenta, dosud čekalo růst hrubého domácího produktu (HDP) o 0,6 procenta. Vyplývá to z nové prognózy, kterou ministerstvo zveřejnilo.

Počet mrtvých po ničivém pondělním zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣. Turecký viceprezident Fuat Oktay dnes informoval o 3419 mrtvých, zatímco v Sýrii zemřelo podle informací úřadů a místních záchranářů 1602 lidí. Celkový počet obětí na životech bude zřejmě dál stoupat, v oblasti pokračují odklízecí práce. Do obou zemí směřuje i zahraniční pomoc. Česká ambasáda v Ankaře nemá informace, že by mezi mrtvými či zraněnými byli Češi. Situaci komplikuje špatné počasí, kvůli kterému je těžké dostat do některých regionů pomoc. 

Titul Auto🚘 roku 2023 v ČR získala nová Honda Civic. V hlasování odborné poroty složené z dvacítky motoristických novinářů Civic porazil BMW X1 a elektrický⚡ ID.Buzz od Volkswagenu. Výsledky ankety oznámil pořádající Svaz dovozců automobilů. Vítěz vzešel ze šestice nominovaných finalistů, mezi kterými byly ještě vozy Ford Ranger, Renault Megane E-Tech Electric a Peugeot 408. Celkově automobilky do soutěže přihlásily 26 letošních automobilových novinek.

Reklama
Reklama
Doporučujeme