Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Asociace starožitníků - informace o tématu

Tradiční veletrh starožitností se bude konat od 20. do 23. 4. 2023, a to opět na Novoměstské radnici v Praze. Tentokrát se organizátoři rozhodli upozornit na investiční potenciál starožitností a na to, že jejich nákup prověřených exponátů může být jedním z nástrojů boje proti inflaci.

Veletrh Antique představí starožitné předměty jako ochranu před inflací

Ve čtvrtek se otevřou brány již 48. veletrhu starožitností Antique. Tentokrát se organizátoři rozhodli upozornit na investiční potenciál starožitností a na to, že jejich nákup může být jedním z nástrojů boje proti inflaci. Veletrh se bude konat od 20. do 23. 4. 2023 na Novoměstské radnici v Praze.

Přečíst článek
Reklama

News box

Společné zasedání české a ukrajinské vlády nebude jenom a primárně vyjádřením politické 🤝 podpory, ale demonstrací, že v sobě má česko-ukrajinská vazba velké množství praktických a pro Česko prospěšných agend, řekl vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný. 
Americký písničkář 🎸 Bob Dylan vystoupí letos 4. až 6. října na třech koncertech v pražské hale O2 universum. Vystoupení bude součástí jeho tour Rough & Rowdy Ways, jehož název odkazuje k Dylanově poslednímu studiovému albu z roku 2020. Dylan to uvedl na svých webových stránkách.
Dopravci České dráhy a RegioJet posílí vlakovou dopravu po dobu konání 🎺festivalu Colours of Ostrava. Dráhy ve středu vypraví mimořádný spoj Colours expres z Prahy do Ostravy, v neděli pak dva vlaky v opačném směru. Speciální noční vlaky dopravce vypraví také pro návštěvníky festivalu z Moravskoslezského kraje
Americká společnost 💻 OpenAI, která stojí za jazykovým modelem ChatGPT, pracuje na projektu s krycím názvem Strawberry (jahoda). Jeho cílem je, aby uvažování a argumentace systémů umělé inteligence (AI) překonaly dosavadní limity a přiblížily se lidským schopnostem. 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)  povolil společnosti SAB Financial Group podnikatele Radomíra Lapčíka nákup kontrolního podílu v Trinity Bank. Dosud měl Lapčík podle údajů z Evidence skutečných majitelů v bance podíl 29 procent. 
Průmyslová výroba v Evropské unii v květnu podle sezonně přepočtených údajů 📉 klesla o 0,8 procenta, zatímco v dubnu o 0,5 procenta vzrostla. V předběžné zprávě to uvedl statistický úřad Eurostat. Pokles v České republice byl výraznější a dosáhl 2,2 procenta po růstu o 0,6 procenta o měsíc dříve. 
Estonská premiérka 👩 Kaja Kallasová předala prezidentu pobaltské země Alaru Karisovi svou rezignaci. Informovala o tom stanice ERR. Ministerskou předsedkyni evropští lídři nominovali na post nové šéfky diplomacie Evropské unie, do funkce ji ještě musí potvrdit Evropský parlament.
Evropský výrobce ✈️ letadel Airbus zlepšil výhled poptávky po letadlech na příštích 20 let. Řada aerolinek totiž modernizuje své flotily pro dálkové lety a poptávku podporuje i růst asijské ekonomiky. Celkový odbyt letadel by se tak v příštích 20 letech mohl zvýšit na 42 430, což je o čtyři procenta více, než firma dosud čekala. Airbus to uvedl ve své nejnovější prognóze.
Martin Hlaváček, znovuzvolený v červnových eurovolbách za hnutí ANO, se  neujme druhého mandátu v Evropském parlamentu. Neumožní mu to závažné osobní důvody, uvedl na síti X. ANO získalo ve volbách sedm mandátů, prvním náhradníkem hnutí do europarlamentu je českobudějovický zastupitel Tomáš Kubín. 
Mlékárna Olma loni zvýšila čistý zisk o 3️⃣1️⃣ procent na rekordních 282,3 milionu korun. Tržby olomoucké mlékárny v roce 2023 vzrostly na 4,447 miliardy korun z předloňských 4,418 miliardy korun. Loňské tržby byly také nejvyšší v historii Olmy. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme