Reklama

Aeropartner - informace o tématu

Richard Santus, pilot a majitel Aeropartner

Bohatí skoupili bizjety, na nové se čeká přes dva roky

Covidová pandemie přitáhla k privátním letům nové zákazníky. Často kvůli tomu, že pravidelné linky vůbec nelétaly tam, kam se klienti potřebovali dostat. „Klasické letecké linky byly paralyzované a my jsme vnímali, že kouzlo privátní přepravy začalo působit na nový okruh zákazníků,“ říká Richard Santus, generální ředitel Aeropartner. Společnosti doufají, že tito klienti jim zůstanou i po návratu do normálu. „Zatím pro nás pracují okolnosti. Ubylo spojů, které tito lidé potřebují a zdražily letenky,“ podotýká pilot. Že vzrostl zájem o soukromé létaní se projevilo i na trhu s bizjety. „Trh s použitými letadly je nyní úplně vybrán a na nová se čeká dva roky nebo déle,“ dodává Santus.

Přečíst článek
Reklama

News box

Nejméně tři děti a tři dospělí přišli o život při střeleckém útoku na křesťanské škole v americkém městě Nashville, oznámila místní policie. Ze spáchání útoku podezírá mladou ženu, kterou na místě zastřelila, informují světové zpravodajské agentury. Policejní mluvčí Don Aaron uvedl, že útočnice byla ozbrojená dvěma poloautomatickými puškami a pistolí.
Maďarský parlament ratifikoval přistoupení Finska k Severoatlantické alianci. Proti bylo jen šest poslanců, pro jich hlasovalo 182 a nikdo se nezdržel. Poslanci mají ještě jednat o ratifikaci vstupu Švédska do NATO.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odloží kontroverzní plánovanou reformu justice 👨‍⚖️ o několik týdnů, oznámila koaliční strana Židovská síla. Věc se podle ní bude řešit až na dalším zasedání parlamentu po židovském svátku pesach. Justiční reforma, která by vládní koalici poskytla kontrolu nad jmenováním soudců nejvyššího soudu a umožnila přehlasovat soudní rozhodnutí prostou parlamentní většinou, vyvolává v Izraeli již několik týdnů masové protesty.

Ceny ropy 🛢 na začátku týdne rostou o zhruba dvě procenta. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SELČ přidávala zhruba 1,8 procenta na zhruba 76,30 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 2,2 procenta a byla lehce pod 70,80 dolaru za barel.

Bezpečnostní agentuře Securitas ČR 👮 v loňském roce stoupl čistý zisk i tržby. Společnost loni utržila 1,614 miliardy korun, což bylo o 8,8 procenta víc než v roce 2021. Čistý zisk firmy stoupl meziročně o více než 11 procent na téměř 50 milionů Kč. Securitas ČR je součástí mezinárodní skupiny Securitas AB se sídlem ve Švédsku, která má přes 1300 poboček ve 47 zemích světa.
Evropská banka pro obnovu a rozvoj poskytne skupině členských zemí Evropské unie včetně České republiky 1️⃣,1️⃣ miliardy eur (26 miliard korun). Chce jim pomoci zlepšit udržitelnost a minimalizovat dopady na životní prostředí 🏞, aby tak dosáhly svého plného zeleného potenciálu. 
Schodek hospodaření Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) bude letos podle místopředsedy správní rady pojišťovny Miroslava Kalouska (TOP 09) zřejmě asi o miliardu lepší než plánovaný. Ukazují to podle něj data o hospodaření VZP za první dva měsíce roku. Očekává saldo 4,6 miliardy korun. Celkově mají být výdaje systému veřejného zdravotního pojištění 4️⃣7️⃣1️⃣ miliard korun.

V Německu zažívá rekordní časy kempování ⛺. Počet přenocování v německých kempech loni vzrostl o 22 procent zhruba na 4️⃣0️⃣ milionů, což je více než kdykoli předtím. O dovolenou blíž přírodě je větší zájem, obytné vozy lidé mají ještě z časů pandemie. 

Německo plánuje koupit až2️⃣8️⃣ samohybných houfnic, aby doplnilo mezery ve výzbroji armády poté, co tyto systémy poslalo loni na Ukrajinu. Těžká vojenská technika jako třeba houfnice, o níž mnozí odborníci dříve říkali, že patří do minulosti, zažívá během války na Ukrajině velký návrat.
Britský princ Harry se nečekaně dostavil k londýnskému vrchnímu soudu, informovala agentura Reuters. Ten se začal zabývat žalobou, kterou na vydavatele bulvárního listu Daily Mail společně s ním podali i zpěvák Elton John a další celebrity kvůli narušování soukromí a údajným odposlechům. Vydavatelství Associated Newspapers obvinění odmítá.
Reklama
Reklama
Doporučujeme