Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Jiří Peroutka: Jak se dělá marketing pro dm drogerii

Jak se stane bývalý fotbalista manažerem komunikace značky, která je pro mnoho lidí lovebrandem? Jak těžké je překládat headline z němčiny? Na které sociální síti funguje komunikace dm nejlíp? V čem je přidaná hodnota věrnostního programu active beauty? Proč se v dm rozhodli natáčet vlastní podcast? To a mnohem víc vám prozradí host 7. dílu Mediálky Jiří Peroutka.
Zpět na všechny epizody

News box

Evropská komise odmítla stížnost minoritních akcionářů energetické skupiny ČEZ proti státu. Akcionářům se nelíbila především tzv. windfall tax, tedy mimořádná daň z neočekávaných zisků, na níž ČEZ státu odvedl v posledních třech letech každoročně desítky miliard korun. Podle komise kroky české vlády nebyly v rozporu s evropským právem.  Číst více
Brněnská společnost 4 Army, která se pře s ministerstvem obrany kvůli pozdní dodávce kontejnerové kuchyně za 65 milionů korun, je v insolvenci. Návrh na ni ve čtvrtek podala společnost Kovo-Janči, které 4 Army dluží víc než milion korun.  Číst více

Polský soud zamítl vydání Ukrajince podezřelého z podílu na poškození baltského plynovodu Nord Stream v roce 2022 do Německa. Podle polské tiskové agentury PAP také zrušil jeho vazbu. Policie zatkla muže, kterého úřady identifikovaly jako Volodymyra Z., na konci září poblíž Varšavy na základě evropského zatykače vydaného německým soudem.

Nizozemský nejvyšší soud zamítl odvolání Ruské federace proti arbitrážnímu rozhodnutí, podle kterého země musí vyplatit 50 miliard dolarů (více než bilion korun) bývalým akcionářům nyní již neexistující ruské ropné společnosti Jukos. Informovala o tom agentura Reuters. Číst více
Premiér Petr Fiala (ODS) označil za směšné výzvy šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, aby Fiala příští týden na summitu lídrů zemí Evropské unie odmítl klimatické cíle do roku 2040. Fiala na síti X uvedl, že vláda klimatické cíle pro rok 2040 dlouhodobě odmítá, mimo jiné i díky tomu zatím nebyly schváleny. Babiš dnes uvedl, že v případě schválení plánu hrozí definitivní škody pro budoucnost občanů, firem i živnostníků v Česku.
Babiš: Požadavky na odebrání resortu životního prostředí Motoristům jsou nesmyslné. Se šéfem ANO se dnes kvůli svým výhradám k tomu, aby byl ministrem resortu zástupce Motoristů, sešli zástupci ekologických organizací.
Strana evropských socialistů (PES) vyloučila ze svých řad stranu Směr-sociální demokracie (Směr-SD) slovenského premiéra Roberta Fica. Potvrdil to zdroj z řad evropských socialistů. Socialisté už v roce 2023 pozastavili členství Směru-SD a jeho současného koaličního partnera, strany Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD).
Akcie v Číně a Hongkongu za sebou mají nejhorší týden od dubna. Hlavní index čínských akcií CSI300 od pondělí do pátku odepsal přes dvě procenta. Investoři jsou opatrní kvůli přetrvávající nejistotě v oblasti mezinárodního obchodu. Také si vybírají zisky z akcií společností zabývajících se umělou inteligencí (AI), což zhoršilo náladu na trhu před zasedáním vedení země v Pekingu příští týden.
Manažer Oliver Blume má předčasně skončit jako generální ředitel automobilky Porsche. Vedoucí členové dozorčí rady výrobce luxusních vozů rozhodli, že s ním zahájí jednání o ukončení smlouvy. S odkazem na sdělení firmy o tom informuje agentura DPA. V čele mateřského koncernu Volkswagen, který Porsche vlastní, ale Blume zůstává. Číst více

Předseda ANO Andrej Babiš je znovu jediným vlastníkem společnosti Agrofert, vyplývá z notářského zápisu pořízeného ve středu a zveřejněného ve Sbírce listin, na který upozornil Ekonomický deník. Druhý ze svěřenských fondů, do kterých Babiš vložil Agrofert v roce 2017, Babišovi vydal zhruba deset procent akcií firmy, potvrdil serveru mluvčí Agrofertu Pavel Heřmanský. První svěřenský fond se rozpustil koncem loňska, na Babiše tak tehdy přešlo asi 90 procent akcií Agrofertu. 

Číst více
Doporučujeme