Kam zajít, co ochutnat a co stojí za pozornost

Odebírat newsletter

Kastner & Palacká: Osobní značky konkrétních lidí začínají být důležitější než značky firem

Firemní branding versus osobní brand. Chtějí stále ještě zaměstnanci pracovat pro velké značky? Nebo je čím dál důležitější "s kým a pro koho" budou ve firmě pracovat? 

Firemní branding se začíná čím dál silněji propisovat ke konkrétním zaměstnancům a osobní branding tak roste na své důležitosti. Firmy na to musí reagovat nejen změnou firemní strategie, ale především daleko více ve spolupráci s konkrétními zaměstnanci. 
Jiří Kastner zastává jasný názor: "Vše, a tedy i skutečně kvalitní branding je stále více a více závislý na kvalitách a síle osobnosti konkrétních lidí." 

O aktuálních trendech v managementu a osobním brandingu si v této epizodě povídáme s Jiřím Kastnerem, kterého si na rozvoj a trénink osobnosti najímají nejen velmi úspěšní manažeři a sportovci, ale také ti kteří svou cestu k úspěchu a silnému brandu teprve zahájili. 

Do diskuze se přidala také Martina Palacká, která díky svým velmi úspěšným projektům pro řadu firemních i osobních značek patří již několik let mezi velmi respektované brand specialisty. V současnosti Martina řídí employer branding Komerční banky. 
Zpět na všechny epizody

News box

Ruský bezpilotní letoun v neděli zasáhl sklad☢️☢️☢️ vyhořelého jaderného paliva v blízkosti ukrajinské jaderné elektrárny v Černobylu. Úroveň radiace v areálu zůstává stabilní, napsala s odvoláním na úřady agentura Reuters. Rusko, které sousední Ukrajinu ostřeluje od února 2022, se k oznámenému útoku na objekt asi 15 kilometrů od elektrárny zatím nevyjádřilo.
Hospodaření Středočeského kraje loni skončilo 💰💰💰 schodkem 719,58 milionu korun. Konečné příjmy nejlidnatějšího regionu v zemi byly 52,87 miliardy korun a výdaje 53,58 miliardy. Vyplývá to ze závěrečného účtu za rok 2025, který budou v pondělí projednávat krajští zastupitelé. Předloni skončilo hospodaření kraje také schodkem, ale výrazně nižším - 78 milionů korun.
Výrobci nástaveb 🚛🚛🚛 vozidel Fornal trading z Lutopecen na Kroměřížsku stouply v uplynulém hospodářském roce končícím v červnu 2025 tržby meziročně o 39,7 milionu korun na rekordních 368 milionů korun. Firma meziročně navýšila také zisk, a to z 10,5 milionu korun na téměř 12,6 milionu korun. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti založené ve Sbírce listin.
V letních měsících budou komplikovat cestování 🚄🚄🚄vlakem po republice vedle výstavby tratí také jejich opravy. Pokračovat bude modernizace železničního uzlu v České Třebové na hlavním koridoru směrem na Moravu. Na omezení se cestující musejí připravit i například v úsecích Běšiny - Klatovy, Mimoň - Jablonné v Podještědí nebo Kaštice - Žatec-západ. Uvedl to mluvčí Správy železnic (SŽ) David Kabele. Číst více
V květnu v návaznosti na situaci na Blízkém východě zdražovaly některé typy 🏗️🏗️🏗️stavebních materiálů. Ceny rostly například u pěnového polystyrenu a izolací či odpadního potrubí. Vyplývá to z dat Cenové soustavy ÚRS. Situace v Perském zálivu ovlivnila ceny stavebních materiálů již v březnu a dubnu. V souvislosti s boji se zdražily plyn, ropa a další komodity, což se v dřívějších měsících nejvýrazněji propsalo do cen u polystyrenu a výrobků z plastu, asfaltu, oceli či betonu. Číst více
Zámkařská 🔒🔒🔒 společnost ASSA ABLOY Opening Solutions CZ, která v Rychnově nad Kněžnou vyrábí zámky FAB, zvýšila loni tržby o 4,6 procenta na 2,19 miliardy korun. Zisk firmy vzrostl na 21,6 milionu korun z předloňských 16,7 milionu korun. Počet zaměstnanců podnik díky růstu poptávky zvýšil o čtyři procenta na 654. Společnost, která je od roku 1997 součástí švédského koncernu ASSA ABLOY, to uvedla ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin.
Stavba nového centra největšího krkonošského střediska ⛷️⛷️⛷️Špindlerův Mlýn by v případě příznivých podmínek mohla začít v roce 2029. Nyní vrcholí mezinárodní urbanisticko-architektonická soutěž na nové centrum, kterou vyhlásila developerská společnost Penta Real Estate ve spolupráci s městem Špindlerův Mlýn. V sobotu odpoledne Penta ve středisku uspořádala venkovní prezentaci návrhů tří finalistů soutěže. Seznámit se s nimi a diskutovat o nich s autory přišlo kolem 500 lidí. 

Německý kancléř Friedrich Merz varoval, že ☑️☑️☑️ výsledky krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) v zářijových zemských volbách by mohly způsobit velké politické otřesy. Informovala o tom agentura AFP. V září se konají volby v Sasku-Anhaltsku a v Meklenbursku-Předním Pomořansku. "V sázce je víc než jen budoucnost vlády," řekl Merz ve stranickém projevu v Meklenbursku-Předním Pomořansku.