Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

221: Radovan Vávra: Za poslední rok a půl by měl každý svému bankéři poslat na Vánoce husu

Jak se změnil přístup bank ke klientům - například ve srovnání s dobou před 20 lety? Vidí někde u bankovního sektoru Achillovu patu? Jak dle jeho slov banky fungovaly v době covidové? Jaký druh investic Radovana Vávru nejvíc přitahují? Jaké akcie naposledy nakoupil a kde o svých nákupech informuje? 

Tento díl podcastu vznikl v rámci Finanční konference, on-line akce, jež se uskuteční 21.-22. září. 
Zpět na všechny epizody

News box

Průmyslová produkce Slovenska prohloubila v květnu tempo meziročního poklesu na čtyři procenta, v dubnu se 📉 snížila o 0,4 procenta. Uvedl slovenský statistický úřad. Výkony slovenského průmyslu letos vzrostly pouze v březnu.
Existuje riziko, že děla Caesar  nesplní klíčové technické požadavky české armády, uvedlo ministerstvo obrany. V krajním případě by mohl úřad od zakázky za 10,3 miliard korun odstoupit. Ministerstvo uzavřelo s francouzskou firmou Nexter Systems, nyní KNDS France, smlouvu na 52 houfnic v roce 2021, o rok později přibyl dodatek na dalších deset.
Z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) v rámci zeštíhlování vládních úřadů odejde kolem 2️⃣1️⃣5️⃣​​​​​​​0️⃣ vysoce postavených zaměstnanců. Napsal to server Politico, podle něhož by to mohlo připravit NASA o desítky let zkušeností a znamenat problémy pro vesmírnou politiku Bílého domu, který chce, aby se Spojené státy vrátily na Měsíc.

Čínský internetový prodejce Temu plánuje prodávat v Evropě 🍎 potraviny. Většina z nich bude pocházet od místních prodejců, informovala agentura APA.

Spojené státy od 1. srpna zavedou 50procentní clo na dovoz mědi, oznámil americký prezident 👴 Donald Trump. Rozhodnutí podle něho padlo po důkladném vyhodnocení otázek týkajících se národní bezpečnosti.

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se dnes vyšplhala na nový rekord, když překonala hranici 1️⃣1️⃣2️⃣ tisíc dolarů (asi 2,36 milionu korun). Informuje o tom agentura Bloomberg, podle které rostou i další riziková aktiva. Dosavadní rekord bitcoinu pocházel ze 22. května, kdy překonal hranici 110 tisíc dolarů.

Doporučujeme