news box
Skupina OPEC+ dá od srpna na trh více ropy a prodlouží stávající dohodu o těžebních škrtech na svou zbývající produkci. Spojené arabské emiráty jsou ovšem stále proti uzavřené dohodě, uvádí zdroj agentury Reuters.
Akcie ve Spojených státech po statistice o červnovém růstu počtu pracovních míst posílily. Širší index S&P 500 a index Nasdaq uzavřely na nových maximech. Nejvíce se dařilo technologiím a komunikačním službám. Na devizovém trhu mírně oslabil dolar.
Akcie na pražské burze během týdne opět oslabily, index PX klesl o 0,8 procenta na 1152,1 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Nejvíce přidaly akcie Pilulky, největší pokles naopak postihl akcie ČEZ, které se obchodovaly bez nároku na dividendu. Předchozí týden akcie klesly o 1,3 procenta.
Koncernu Agrofert loni meziročně klesly konsolidované tržby o 0,7 procenta na 160,98 miliardy korun. Zisk klesl o 16 procent na 3,76 miliardy. Hlavním důvodem zhoršení je podle skupiny dopad pandemie na odvětví mediálních služeb.
Do února 2017 vlastnil koncern tehdejší ministr financí a současný premiér Andrej Babiš (ANO), kvůli zákonu o střetu zájmů vložil své akcie do svěřenských fondů.
Číst více
Ekonomika eurozóny se začíná zotavovat z pandemie, hospodářské oživení je ale zatím křehké, prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Nyní zvažuje, kdy bude vhodné začít omezovat mimořádně uvolněnou měnovou politiku.
Počet lidí s ukončenou živností v pololetí meziročně klesl o tři tisíce. Počet podnikatelů s přerušenou živností stoupl o sedm tisíc a byl nejvyšší za čtyři roky. .
Česká obchodní inspekce (ČOI) v letošním prvním čtvrtletí zabavila na českém trhu 1093 padělků, přičemž hodnota originálů by činila zhruba 600 tisíc korun.
MPSV spouští kurzarbeitový program pro poničený jih Moravy a Lounsko, řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Stát z něj uhradí výdělky od 25. 6. do konce července.
Na obce postižené minulý čtvrtek tornádem se již ve sbírkách vybrala miliarda korun. Nejvíce peněz je zřejmě na účtu Diecézní charity Brno, kam lidé poslali 247 milionů korun.
Ropa v prvním pololetí zdražila o více než 45 procent a část analytiků se domnívá, že růst bude pokračovat. Někteří z nich nevylučují, že do příštího léta může být ropa i za 100 dolarů. Ta drahá byla naposledy v roce 2014.