news box
Premiér Petr Fiala podpoří zvýšení rozpočtu obrany o 1,4 milirady korun. Je to první konkrétní krok v rámci našeho záměru zvýšit investice do obrany o 48 miliard korun, uvedl.
Ukrajina se podle vicepremiérky Vereščukové znovu pokusí evakuovat ženy, děti a seniory z Mariupolu, který z větší části ovládají ruská vojska.
Česká republika udělila Ukrajincům prchajícím před válkou téměř 306 tisíc speciálních víz. V pátek jich přibylo 1851. Cizinecké policii se nahlásilo 2486 lidí.
Ruské síly podle ukrajinského velení útočí na východě země. Rusové podle britské rozvědky velkých zisků nedosáhli, v Mariupolu se dál bojuje.
Tři lidé se pohřešují po výbuchu v dole v Orenburské oblasti v ruském Povolží. Osud nezvěstných není znám, není s nimi spojení, uvedla agentura TASS.
V Česku přibylo v pátek 2117 případů covidu. Je to nové minimum v pracovní den od 15. října. Hospitalizací je méně než 1000. Vzrostla ale incidence.
Zástupci zemí a parlamentu EU se dohodli na nových pravidlech pro internetový obsah. Urychlí se tak odstraňování nenávistných projevů na internetu.