Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

news box

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že chce hovořit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Bez upřesnění podle agentury Reuters naznačil, že lze očekávat něco významného. Trump také řekl, že Washington s Moskvou už vedou vážné rozhovory. Opakovaně už zmiňoval, že by rád jednal o řadě problémů včetně války na Ukrajině. Moskva ale uvádí, že nedostala z Washingtonu žádný signál, kdy a kde by se taková schůzka mohla konat.
Politické strany v Belgii se takřka po osmi měsících od voleb dohodly na vládní koalici, kterou bude jako premiér řídit vlámský nacionalistický politik Bart De Wever. Informovala o tom televize VRT. Agentura DPA poznamenala, že je to poprvé v dějinách, kdy belgickou vládu povede nacionalistická a protiimigrační Nová vlámská aliance (N-VA). Ta se na koalici shodla se čtyřmi dalšími stranami.
Tisíce lidí v pátek v několika slovenských městech opět demonstrovaly proti zahraniční politice vlády premiéra Roberta Fica. V Banské Bystrici, kde organizátoři hovořili asi o 6000 účastnících, demonstranti kritizovali Fica za to, že podle nich zpochybňuje příslušnost Slovenska k Evropské unii a k Severoatlantické alianci.

Americký prezident Donald Trump v sobotu uvalí 25procentní cla na dovoz z Kanady a Mexika a desetiprocentní clo na dovoz z Číny. Uvedla to dnes mluvčí Bílého domu Karoline Leavittová.

Číst více
Ceny ropy 🛢 jsou dnes bez větších změn. Za týden směřují ke ztrátě z obav před 25procentními cly, které plánuje na zboží z Kanady a Mexika uvalit americký prezident Donald Trump.
Pražská burza po osmi růstových týdnech v řadě oslabila 📉. Index PX v týdnu klesl o 0,8 procenta na 1871,1 bodu. Nejvíce v uplynulém týdnu posílily akcie pojišťovací skupiny VIG, naopak největší pokles zaznamenaly akcie bankovní skupiny Erste. Číst více
Poslanci německého Spolkového sněmu dnes neschválili ❌ návrh zákona opoziční konzervativní unie CDU/CSU, jehož cílem bylo omezit migraci. Nenaplnily se tak obavy, že bude návrh zákona poprvé v dějinách spolkové republiky schválen pomocí hlasů Alternativy pro Německo (AfD), která bývá označovaná za pravicově populistickou až krajně pravicovou stranu.
Česká měna dnes oslabila 👎 k euru o osm haléřů na 25,19 koruny za euro a vůči dolaru o 14 haléřů na 24,23 koruny za dolar. Podle analytiků na korunu působí posilující dolar a vyjádření z České národní banky ohledně úrokových sazeb.
Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes vyšplhala 📈 na maximum za 15 měsíců, překročila 53 eur (přes 1300 korun) za megawatthodinu (MWh). Za jejím růstem stojí předpovědi chladnějšího počasí a obavy kolem doplňování zásobníků, uvedla agentura Reuters. Číst více
Americký Federální úřad pro letectví omezuje na dobu neurčitou lety vrtulníků 🚁 v okolí washingtonského letiště Ronalda Reagana, sdělil dnes agentuře Reuters nejmenovaný činitel úřadu. Opatření přichází poté, co se v blízkosti letiště vojenská helikoptéra ve středu srazila s přistávajícím dopravním letadlem ✈. 
Doporučujeme