Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

news box

Francouzská zbrojovka Thales koupí za 3,6 miliardy dolarů (78,3 miliardy korun) americkou firmu Imperva, která se zabývá kybernetickou bezpečností. Thales, který Impervu převezme od investiční společnosti Thoma Bravo, si od transakce slibuje zvýšení tržeb o 500 milionů dolarů.
Akcie na burzách v pevninské Číně i v Hongkongu dnes výrazně zpevnily📈. Investoři nákupem reagovali na zprávy, že vláda v Pekingu se chystá podpořit ekonomiku, jejíž oživení slábne. Na téměř dvoutýdenní maximum vůči dolaru se dostal čínský jüan. Nejvýraznější růst byl patrný v odvětví vyspělých technologií a realit, přestože někteří analytici se k dopadům státní podpory stavějí skepticky.

Letiště Praha za první pololetí letošního roku odbavilo 5️⃣,8️⃣ milionu cestujících, meziročně zhruba o 36 procent více. Nejžádanější destinací byl tradičně Londýn. Vyplývá to ze statistik, které zveřejňuje Letiště Praha. I přes meziroční růst letiště nevyrovnalo čísla z předcovidového roku 2019, kdy za půlrok odbavilo 7,8 milionu lidí. Podle Řízení letového provozu ČR letos také vzrostl letecký provoz nad Českou republikou.

Číst více

Průměrná cena poledního menu🍽 v restauracích od začátku letošního roku do června vzrostla o 2,7 procenta na 1️⃣8️⃣2️⃣,4️⃣0️⃣​​​​​​​ koruny. Meziročně je o necelých pět korun vyšší. Nejvíce zdražily restaurace v Českých Budějovicích, kde lidé za oběd dali o sedm korun více, v Praze se ceny zvedly o více než pět korun. Nejméně zdražily obědy v Pardubicích, a to o dvě koruny. Vyplývá to z dat společnosti Edenred poskytující benefitní karty pro zaměstnance.

Británie se bude držet svého plánu a od roku 2030 zakáže prodej aut🚘 se spalovacím motorem, přehodnotí ale některé své cíle ohledně uhlíkové stopy obytných budov. V rozhovoru na stanici Times Radio to řekl britský ministr pro místní rozvoj Michael Gove. Vláda podle něj musí myslet na to, kolik její plány budou stát každého jednotlivce. Číst více

Podnikatelská nálada v Německu se v červenci třetí měsíc po sobě zhoršila📉. Oslovení podnikatelé hůře hodnotí jak aktuální situaci, tak i výhled, uvedl mnichovský ekonomický institut Ifo. Cesta k oživení největší evropské ekonomiky, která se snaží vymanit z recese, tak podle analytiků bude ještě dlouhá. Index podnikatelské nálady se snížil na 87,3 bodu z červnových 88,6 bodu.

Zájem o obnovitelné zdroje energie v Česku dál roste, což se projevilo i v počtu žádostí o dotaci. Tuzemské úřady zaznamenaly oproti loňsku více než dvojnásobný nárůst počtu žádostí na fotovoltaiku, o desítky procent stoupl i počet žádostí u fototermiky a tepelných čerpadel. Celkově bylo podáno přes 7️⃣6️⃣ tisíc žádostí. Vyplývá to z dat Státního fondu životního prostředí a Komory obnovitelných zdrojů energie.

Číst více
Rodinný pivovar Bernard v Humpolci vyrobil v prvním pololetí 196 214 hektolitrů piva🍺, v porovnání se stejným loňským obdobím byl výstav o 1,3 procenta menší. Na prodej piva má významný vliv počasí🌧, uvedl mluvčí pivovaru Radek Tulis.

Největší britský mobilní📱 operátor Virgin Media O2 do konce roku propustí více než 2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ lidí. Informovala o tom agentura Reuters. Firma na svém webu uvádí, že má 18 700 zaměstnanců, o práci tak přijde více než 🔟 procent zaměstnanců. List The Daily Telegraph napsal, že někteří lidé už dostali výpověď v pondělí. Společnost Virgin Media O2 je společným podnikem španělské firmy Telefónica a mezinárodní telekomunikační skupiny Liberty Global.

Rozhodnutí miliardáře Elona Muska přejmenovat společnost Twitter na X může být právně komplikované. Právo na duševní vlastnictví písmene X mají i jiné firmy, včetně Microsoftu nebo společnosti Meta Platforms. X se široce používá a cituje v ochranných známkách, takže firma může být v budoucnu nucena své logo bránit u soudu, uvedla agentura Reuters. Číst více
Doporučujeme