Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Daniela Kovářová - informace o tématu

Výslech VB, ptá se Viliam Buchert

Výslech exministryně Kovářové: Děsí mě představa samoty a nemohoucnosti

Advokátka a exministryně Daniela Kovářová je živel. Dokazují to i její otevřené odpovědi na netradiční otázky položené komentátorem Newstreamu Viliamem Buchertem.

Přečíst článek
Reklama

News box

Antimonopolní úřad povolil ✔ maďarské skupině Oriens nákup maloobchodního řetězce Hruška 🍐, který má prodejny hlavně na Moravě, a společnosti Sempronemo, která se zabývá správou a pronájmem nemovitostí. 
Meziroční růst spotřebitelských cen v Evropské unii v březnu zvolnil na 2,6 procenta z únorových 2,8 procenta. Ještě před rokem činil 8,3 procenta. V České republice míra inflace stagnovala na 2,2 procenta. Ve své konečné zprávě to uvedl Eurostat. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu.
Povinnost zaměstnavatelů platit odvody na pojistném u dohod o provedení z práce se zřejmě posune z letošního 1. července na 1. leden příštího roku. Termín, odkdy budou muset zaměstnavatelé tyto dohody registrovat, zůstane 1. července. Schválila to Sněmovna v novele zákona o investičních společnostech a investičních fondech. S mnohem širším placením odvodů u dohod přišel loni schválený vládní konsolidační balíček.
Americká technologická společnost Apple 🍏 zváží výstavbu závodu v Indonésii. Po setkání s tamním prezidentem Jokem Widodem to řekl šéf firmy Tim Cook. Informovala o tom agentura Reuters.
Životní úroveň Čechů se během posledních dvou dekád přiblížila k úrovni západní Evropy. Loni dosáhl hrubý domácí produkt na obyvatele (HDP) v paritě kupní síly 91 procent evropského průměru, zatímco při vstupu to bylo 80 procent. Vyplývá to z ekonomické analýzy České spořitelny. Její autoři nicméně upozornili, že některé regiony jako Karlovarský a Ústecký kraj se spíše vzdalují. 
Austrálie zvýší v příštích deseti letech výdaje na obranu o 50,3 miliardy australských dolarů (767 miliard korun). Některé zbrojní programy čekají změny, přičemž přednost dostanou rakety, drony a válečné lodě. Důvodem jsou podle agentury Reuters obavy z chování Číny a z možného konfliktu v oblasti Pacifiku.

Nizozemský výrobce čipů ASML je díky vývozu do Číny v zisku 💰. Má ale málo zakázek.

Inflace v Británii v březnu zpomalila na 3,2 procenta z únorových 3,4 procenta. Je nejníže za dva a půl roku. Oznámil to dnes britský statistický úřad ONS. Analytici dotazovaní agenturou Reuters a britská centrální banka očekávali, že spotřebitelské ceny zpomalí na 3,1 procenta.
Německý výrobce sportovních potřeb 👟 Adidas má za sebou nad očekávání dobré první čtvrtletí 💪. Firma proto zvedla celoroční výhled. V úterý po skončení burzovního obchodování uvedla, že nově počítá s provozním ziskem 700 milionů eur 💶 (17,6 miliardy korun) namísto dřívějších 500 milionů. Akcie společnosti obchodované na burze ve Frankfurtu nad Mohanem po oznámení posílily o 3,5 procenta. Číst více
Spojené státy uvalí nové sankce na Írán po jeho víkendovém útoku proti Izraeli. Cílit mají mimo jiné na výrobu raket a dronů, uvedl podle agentur poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan. Očekává, že se spojenci budou krok USA brzy následovat. Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme