Kam zajít, co ochutnat a co stojí za pozornost

Odebírat newsletter

David Fogad: ADAX Fond firemního nástupnictví

V této epizodě jsme si povídali s Davidem Fogadem, investičním a správním ředitelem společnosti ADAX Invest, která stojí za správou ADAX Fondu firemního nástupnictví SICAV, a.s., specializovaného na podporu a rozvoj českých a slovenských firem. Rozkrýváme cestu fondu od jeho založení, přes nedávný příchod nových akcionářů, až po aktuální investiční strategie a cíle. David dále podrobně vysvětluje, jakým způsobem ADAX vybírá firmy do svého portfolia a jak fond přistupuje k otázce firemního nástupnictví. Prozradil nám, proč by fond ADAX mohl být zajímavou volbou, včetně historické výkonnosti, cílových výnosů a konkurenčních výhod. Zjistěte, co dělá fond ADAX unikátním a jak může obohatit portfolio vašich investic.

👉 Přidejte se k nám a udělejte první krok k finanční nezávislosti. Poslouchejte nyní a nezapomeňte se přihlásit k odběru pro další finanční rady a strategie!

👉 Máte dotazy nebo chcete získat další rady k ovládnutí vašich financí? Napište nám na 📧 dotazy@amj.cz a získejte osobní podporu přímo od nás!

#FinancneGramotni #Podcast #Finance #OsobniFinance

Cílem našeho podcastu je edukovat naše posluchače v oblasti osobních financí, přinášet jim zajímavé tipy, které je přiblíží finanční svobodě. Tento pojem má každý z nás definovaný trošku jinak, ale naší hlavní myšlenkou je využít peníze tak, aby pracovaly pro Vás a přinášely Vám maximální možný užitek v tom smyslu, že se díky nim budete moci chovat a rozhodovat maximálně svobodně. Cesta k finanční nezávislosti není jednoduchá a určitě není pro každého, na druhou stranu jí může dosáhnout téměř každý, kdo se pro ni skutečně rozhodne a my Vás v této cestě podpoříme, jak jen to půjde.

  
Pokud chcete ještě více tipů, sledujte nás na sociálních sítích




Zajímá tě cokoliv dalšího? Spoj se s námi přes web

🌐www.amjfinance.cz nebo nám napiš na 📧 dotazy@amj.cz
Zpět na všechny epizody

News box

Ministerstvo vnitra porušilo práva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), když ho zařadilo do 📜 zprávy o extremismu za rok 2022. Dnes o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 7. Omluvu hnutí ale nepřiznal. Dnešní rozsudek není pravomocný, lze proti němu podat odvolání k Městskému soudu v Praze.
Usnadnit výměnu státních úředníků a pravidla jejich zaměstnávání přiblížit zákoníku práce má zákon, který dnes Sněmovna 👍 schválila hlasy vládních poslanců. Koalice ANO, SPD a Motoristů chce touto normou nahradit od letošního listopadu zákon o státní službě.
Žalobce Nejvyššího státního zastupitelství ❌ zamítl stížnosti exministra spravedlnosti Pavla Blažka (dříve ODS), jeho někdejšího náměstka Radomíra Daňhela a advokáta Kárima Titze proti usnesení o zahájení trestního stíhání v tzv. bitcoinové kauze. Podle něj jsou stížnosti nedůvodné, informoval první náměstek nejvyšší státní zástupkyně Zdeněk Kasal.
Moskvou dosazený šéf anektovaného poloostrova Krym Sergej Aksjonov oznámil vyhlášení ⚠️ nouzového režimu, který má podle něj pomoci řešit otázky ekonomického charakteru. Konkrétní důvody nesdělil, stanice BBC na svém ruskojazyčném webu připomněla, že Krym po útocích ukrajinských dronů zažívá palivovou krizi, kterou v posledních dnech prohloubily výpadky v dodávkách proudu.
Letošní komunální volby se uskuteční podle očekávání 9. a 10. října společně s prvním kolem senátních voleb. Předpokládané druhé kolo senátních voleb tak bude 16. a 17. října. Termín voleb stanovil prezident 👨 Petr Pavel, oznámil na webu odbor komunikace prezidentské kanceláře.
Šéf automobilového koncernu Volkswagen Oliver Blume chce výrazně zesílit propouštění a v příštích letech celosvětově  zrušit až 100 tisíc pracovních míst. Píše o tom web listu Manager Magazin, na který se odvolává agentura Reuters. Blume plánuje také snižování investic a kompletní přestavbu koncernu.
Dočasná ochrana pro ukrajinské uprchlíky v zemích Evropské unie by měla být prodloužena o další rok do 4. března 2028, nicméně s omezeními pro 👨 muže, na které se vztahuje branná povinnost. Návrh Evropské komise dnes představil komisař pro vnitřní záležitosti Magnus Brunner.
Realitní fond ze skupiny Amundi, s nímž investují klienti Komerční banky, koupil 🏢 kancelářskou budovu Riverview na pražském Smíchově od americké společnosti Invesco Real Estate. Amundi to oznámila na webu. Hodnotu transakce nezveřejnila, podle dnešních Hospodářských novin je ale zřejmé, že byla v řádu stovek milionů korun.
Britský král Karel III. nebude ani po dokončení nákladné desetileté rekonstrukce v příštím roce žít v Buckinghamském paláci. Oznámili to podle tiskových agentur zástupci panovnické rodiny. Ti také poprvé zveřejnili, kolik král Karel odvedl státu na daních v uplynulých letech. Od nástupu na trůn v roce 2022 britský panovník zaplatil na daních celkem přes 3️⃣0️⃣ milionů liber (845 milionů korun).
Počet potvrzených případů eboly v Kongu 📈 vzrostl na 1155, uvedly ve čtvrtek tamní úřady s tím, že 304 lidí na nemoc zemřelo. Napsala to agentura Reuters. Kongo vyhlásilo epidemii eboly před šesti týdny, nejspíše ale se zpožděním.