Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

news box

V dobrovolném projektu dvou obchodních řetězců v Česku na zálohování PET lahví a plechovek se za dva roky vybralo 1️⃣,4️⃣ milionu obalů v 16 prodejnách. Do pilotního testovacího projektu se zapojily společnosti Lidl a Kaufland. Zpětná vazba od zákazníků těchto dvou řetězců je podle zákaznické ankety pozitivní, 37 procent lidí vracelo nápojové obaly jednou týdně, 13 procent i častěji.
Příměří v Pásmu Gazy začne v neděli v nějaké podobě 🤝 platit, pokud k tomu bude na izraelské straně existovat alespoň minimální vůle, míní expert na Blízký východ z Ústavu mezinárodních vztahů Praha Jan Daniel. Dovede si představit i scénář, kdy dohoda nakonec selže, ať už budou důvodem komplikace z kterékoli strany.
Čistý zisk amerického finančního domu Bank of America meziročně ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku 📈 vzrostl na 6,7 miliardy dolarů (164,65 miliardy korun) z 3,1 miliardy dolarů ve stejném období roku 2023. Firma to uvedla v dnešním sdělení. Konkurenční instituce Morgan Stanley ve čtvrtletí zvýšila zisk na 3,7 miliardy dolarů (90,9 miliardy korun) z 1,5 miliardy dolarů o rok dříve, oznámila banka.
Ministerstvo financí dnes v první letošní aukci prodalo státní dluhopisy za 1️⃣9️⃣,2️⃣ miliardy korun. Zájem investorů převýšil poptávku, když chtěli nakoupit české obligace za 33,7 miliardy korun. Za celý letošní rok plánuje ministerstvo financí vydat státní dluhopisy v hodnotě 350 až 450 miliard korun, když loňská emise dosáhla 352 miliard korun.
Častější využívaní práce z domova v Česku během pandemie koronaviru  zůstalo i po jejím odeznění. V roce 2023 pracoval z domova každý desátý zaměstnanec, zatímco před pandemií každý dvacátý. Ukazují to data z let 2018 až 2023, zjistila nová studie think-tanku IDEA při CERGE-EI. 
Začleňovat ukrajinské uprchlíky před válkou do společnosti v Česku se 👍 daří podle těsné většiny lidí. Nadále ale převládá názor, že Česká republika přijala víc Ukrajinců, než dokáže zvládnout. Celorepublikově představují uprchlíci z Ukrajiny problém podle víc než poloviny účastníků průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
Čína uvalí provizorní cla na dovoz průmyslových plastů z Evropské unie, Spojených států, Japonska a Tchaj-wanu. Cla na polyacetalové kopolymery se pohybují od 3️⃣,8️⃣ procenta do 74,9 procenta v závislosti na zemi a společnosti. Začnou platit 24. ledna. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters čínské ministerstvo obchodu.
Státní zástupce podal 👨‍⚖️ obžalobu na bývalého ředitele Institutu pro klinickou a experimentální medicínu (IKEM) Michala Stiborka, jeho náměstka Jiřího Malého a šéfa IT odboru Petra Rašku. Viní je z vydírání kardiochirurgů Jana Pirka a Ivana Netuky. 
Pražské Letiště Václava Havla loni odbavilo 16,35 milionu cestujících. Meziročně se počet odbavených cestujících 📈 zvýšil o 18 procent, dostal se tak na 92 procent počtu odbavených cestujících v roce 2019 před pandemií covidu-19. Na začátku minulého roku ruzyňské letiště pro rok 2024 odhadovalo 15,5 milionu přepravených cestujících, tuto prognózu tedy překonalo o více než 800 tisíc pasažérů. 
Úřad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua tvrdí, že Hamás ustupuje od některých částí dohody o příměří, a na poslední chvíli tak vytváří  „krizi“ při její finalizaci. Informuje o tom server The Times of Israel. Izraelský kabinet podle něj o dohodě nebude hlasovat, dokud Hamás nepřijme všechny její části. 
Doporučujeme