Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

news box

Pokud čínský internetový prodejce Shein neuvede své obchodní praktiky do souladu s právními předpisy EU na ochranu spotřebitele,  hrozí mu pokuta, uvedla Evropská komise. Podle výsledků vyšetřování Shein porušuje evropská pravidla například falešnými slevami, nátlakovými prodejními technikami nebo klamavými informacemi stran možností vrácení zboží. 
Írán  nepřistoupí na dočasné pozastavení obohacování uranu coby kroku k možnému uzavření jaderné dohody se Spojenými státy. Podle agentury Reuters to dnes uvedl mluvčí íránského ministerstva zahraničí Esmáíl Baghájí. V pátek se v Římě konalo již páté kolo jaderných rozhovorů mezi oběma zeměmi, které nepřineslo žádný rozhodující pokrok. 
Počet německých podniků plánujících rušení pracovních míst se v květnu 📉 snížil. Informoval o tom dnes mnichovský hospodářský institut Ifo na základě výsledků pravidelného průzkumu, do kterého se zapojuje kolem 9500 podniků z průmyslu, stavebnictví, obchodu a služeb.
Kandidát na jihokorejského prezidenta I Če-mjong by v případě zvolení usiloval o 🤝 obnovení vztahů mezi oběma Korejemi a setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Dnes to napsala agentura Reuters. Předčasné prezidentské volby se v Jižní Koreji konají příští týden v úterý.
Logistická firma Packeta, která provozuje službu Zásilkovna, letos plánuje 📈 zvýšit kapacitu svých samoobslužných Z-Boxů v Česku o 50 procent. V zemi má 5500 boxů, kapacitu chce zvýšit výstavbou nových a zvýšením počtu schránek v těch stávajících. Zároveň společnost vydala manuál pro instalace výdejních boxů, který reaguje na rostoucí zájem samospráv o to, kde a jak se Z-Boxy objevují.
Odvolací senát v kauze Bereta 📉 snížil obžalovaným tresty uložené za vynášení informací z trestních spisů. Soukromého detektiva a někdejšího policistu Igora Gáboríka poslal na dva roky do vězení. Žalobkyni Dagmar Máchové, policistovi Radku Holubovi, celníkovi Pavlu Šímovi a Gáboríkovu spolupracovníkovi Vladimíru Zmrhalovi uložil podmíněné tresty.
Největší výrobce elektřiny na Slovensku, společnost Slovenské elektrárne, loni hospodařil s rekordním čistým ziskem 795,1 milionu eur (19,8 miliardy korun). Konsolidovaný zisk podniku po zdanění stoupl meziročně o 4️⃣2️⃣ procent. 
Rusko v noci vyslalo na Ukrajinu 3️⃣5️⃣5️⃣​​​​​​​ dronů a devět střel, uvedlo dopoledne ukrajinské letectvo. Podle jeho mluvčího je to největší dronový útok na napadenou zemi za dobu ruské invaze, píše agentura Reuters. Ruské ministerstvo obrany mezitím informovalo o sestřelu více než stovky ukrajinských dronů v noci a také nad ránem.
Moskva a Bělehrad se 👍 dohodly na prodloužení smlouvy o dodávkách ruského plynu do Srbska do konce září. Informovala o tom ruská agentura TASS s odvoláním na šéfa srbské státní plynárenské společnosti Srbijagas Dušana Bajatoviče.
Německý soud shledal čtveřici bývalých manažerů 🚗 automobilového koncernu Volkswagen vinnou z podvodu v souvislosti s rozsáhlým emisním skandálem známým jako dieselgate. Dvěma z nich uložil nepodmíněný trest vězení, dva dostali podmínečné tresty. Emisní aféra vypukla v roce 2015, soud se čtveřicí začal v roce 2021.
Doporučujeme