Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

news box

Nedostatek plynu v ČR po útocích na plynovody Nord Stream teď podle analytiků nehrozí. Výbuchy zdražily plyn na burze, domácností se to nyní nedotkne.

Spojené státy schválily Slovensku grant přes 200 milionů dolarů, země ho použije hlavně na modernizaci techniky své armády, řekl ministr obrany Naď.

Vůdce samozvané Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij oficiálně požádal Putina o připojení k Rusku, oznámil TASS. Stejný krok se chystá učinit i správa Chersonu.

Obvinění Moskvy ze sabotáže Nord Streamu se dalo čekat, je ale absurdní a hloupé, uvedl Kreml. Poškození podle něj není v zájmu Ruska ani Evropy.

Regulační úřady v USA vyměřily 16 finančním firmám pokuty celkem za 1,8 miliardy dolarů. Jsou za nedostatky při vedení záznamů o komunikaci zaměstnanců.

Soud EU zamítl žalobu Agrofertu na Evropský parlament. Firma se domáhala přístupu k dokumentům týkajícím se rezoluce o Babišově střetu zájmů.

Poškození plynovodů Nord Stream není náhoda, řekl za EU šéf unijní diplomacie Borrell. Vše podle něj nasvědčuje tomu, že za únikem plynu byl záměr.

Ukrajina posiluje pozice u Lymanu, uvádí ISW. Podle Londýna Ukrajinci pomalu postupují i v Charkovské oblasti, Rusko na východě země posiluje obranu.

Rakousko od čtvrtka zavádí kontroly na hranicích se Slovenskem, informovalo tamní ministerstvo vnitra. Podle něj jde o reakci na krok České republiky.

EBRD kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých ekonomik na příští rok na tři procenta. Čekala 4,7 procenta.

Číst více