Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

news box

Marocké pohoří Vysoký Atlas zasáhlo v pátek pozdě večer silné zemětřesení, které za sebou podle ministerstva vnitra zanechalo nejméně 6️⃣3️⃣2️⃣​​​​​​​ mrtvých. V nemocnicích ošetřují 329 zraněnýchí. 
Příští balíček americké vojenské pomoci pro Ukrajinu by mohl zahrnovat 🚀 balistické střely ATACMS, které mají dolet až 300 kilometrů. S odkazem na dva zdroje v administrativě prezidenta Joe Bidena o tom informoval americký zpravodajský server ABC News. 
Město Žatec na Lounsku pevně věří v zápis na 📰 Seznam světového dědictví UNESCO. Rozhodne o něm výbor za týden na svém zasedání v Rijádu v Saúdské Arábii. Číst více
Lídři zemí skupiny největších ekonomik G20 se 🤝 shodli, že do tohoto bloku přizvou Africkou unii. Na úvod dnešního summitu G20 v Dillí to oznámil indický premiér Naréndra Módí. G20 sdružuje především jednotlivé státy.  Číst více
Průměrná sazba spotřebitelských úvěrů v srpnu 📉 klesla o 0️⃣,5️⃣4️⃣ procentního bodu na 8,42 procenta, a index se tak dostal na úroveň sazeb loňského léta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů.

Marocké pohoří Vysoký Atlas zasáhlo v pátek pozdě večer ⚠️ silné zemětřesení, které za sebou podle ministerstva vnitra zanechalo nejméně 296 mrtvých. V nemocnicích ošetřují dalších 153 zraněných lidí.

Britská banka Barclays plánuje propustit 4️⃣0️⃣0️⃣​​​​​​​ lidí, uvádějí dva zdroje agentury Reuters. Firma, která zaměstnává asi 80.000 lidí, snižuje náklady a přezkoumává strategii. Zprávu o rušení stovek pracovních míst v Barclays dříve přinesla i agentura Bloomberg.

Soudkyně ve Spojených státech rozhodla v neprospěch Argentiny ve sporu s menšinovými akcionáři ropné a plynárenské společnosti YPF. Země podle rozhodnutí soudu menšinovým akcionářům argentinské firmy YPF dluží nejméně 8,4 miliardy dolarů 💲 (191,2 miliardy korun) plus úroky. 

Americký dolar 💲 na závěr týdne mírně oslabuje ke koši měn. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ztrácel asi 0,1 procenta a pohyboval se těsně pod 105 body. Dolar vůči euru odepisoval 0,1 procenta na 1,0712 dolaru, k japonskému jenu měl ale 0,3 procenta k dobru a prodával se za 147,71 jenu. Euro vůči jenu si připisovalo 0,4 procenta na 158,19 jenu.

Pražská burza zakončila týden ztrátou. 📉 Index PX oslabil o 1,16 procenta na 1321,69 bodu. Klesaly téměř všechny tituly, nejvíce banky. Mírně rostly pouze akcie energetické společnosti ČEZ a pojišťovny VIG. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
Doporučujeme