news box
Investiční skupina Českomoravská Nemovitostní s fondem Nemo, který založila, dokončily nákup nemovitostí 🏦 v hodnotě zhruba pět miliard korun. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Od fondu Nova Real Estate získala 16 komerčních budov – pět kancelářských budov s celkovou pronajímatelnou plochou přes 37 000 metrů čtverečních a jedenác nákupních parků o rozloze 72 000 metrů čtverečních.
Číst více
Zahraniční dluh České republiky se v letošním třetím čtvrtletí zvýšil ↗ o 176,2 miliardy korun, ke konci září tak činil 5,075 bilionu korun. Meziročně byl dluh o 479 miliardy korun vyšší a představoval 64,2 procenta hrubého domácího produktu. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka.
Německý Spolkový sněm schválil ✅ novelu zákona, jež ruší kontroverzní poplatek za tranzit plynu přes Německo, který dosud platila také Česká republika. Berlín zrušení poplatku slíbil sousedním zemím už v květnu. Kvůli listopadovému rozpadu koaliční vlády kancléře Olafa Scholze ale dlouho nebylo jasné, zda se příslušnou normu podaří schválit do konce roku.
Podle zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa musejí státy Evropské unie nakupovat více americké ropy a zemního plynu 🛢. V opačném případě bude prý nucen zavést cla, napsal dnes na své sociální síti Truth Social.
Ani po více než 60 hodinách jednání se nepodařilo zástupcům vedení automobilového koncernu Volkswagen 🚗 a odborářům ze svazu IG Metall najít shodu na úsporných opatřeních. Rozhovory byly původně naplánovány na pondělí a úterý, kompromis se ale zatím nerýsuje. Najít ho přitom chtějí vyjednavači do Vánoc. Podle agentury Reuters se ale podařilo najít dílčí shodu v některých oblastech.
Rusko ve čtvrtek provedlo rozsáhlý kybernetický útok 💻 na ukrajinské státní registry, který způsobil dočasný výpadek služeb. Uvedla to ukrajinská vicepremiérka Olha Stefanišynová. Registry obsahují klíčové informace o ukrajinských občanech, jako jsou data o narozeních, úmrtích, sňatcích či vlastnictví nemovitostí. Informovala o tom agentura Reuters.
Francouzský týdeník Marianne po měsících jednání o možném prodeji novému majiteli nakonec zůstane ve vlastnictví českého miliardáře 👨 Daniela Křetínského, informovala dnes agentura AFP. Křetínského firma CMI France, pod kterou časopis spadá, oznámila, že si chce Marianne uchovat, a avizovala změny ve fungování média.
Uvažovat o tom, co bude, až bude na Ukrajině mír, je podle českého premiéra 👨 Petra Fialy předčasné. Nyní je potřeba míru dosáhnout a je možné ho dosáhnout jedině tím, že budeme podporovat Ukrajinu v jejím boji. Fiala to řekl českým novinářům během summitu EU v Bruselu.
Všem zaměstnancům pražského dopravního podniku (DPP) od příštího roku 📈 vzrostou mzdy o čtyři procenta. Vedení největší pražské městské firmy se na tom dohodlo s odboráři. Zaměstnanci DPP jsou sdruženi ve 28 odborových svazech, stávající kolektivní smlouva platí od 1. ledna 2022 do 31. prosince 2026. Průměrná mzda v podniku je letos zhruba 60 tisíc korun.