Reklama

Krejčířova vila se prodala za zlomek původního odhadu, v podstatě za cenu pozemku

Vila odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích se prodala v dražbě. Na osmý pokus.
ČTK
Lukáš Kovanda

Černošická vila odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře se v úterý vydražila za 21,4 milionu korun, tedy nominálně za zhruba dvacetinu nákladů její výstavby, které jsou odhadovány na více než 400 milionů korun.  

Reklama

Při rozloze pozemku přesahující 2000 metrů čtverečních tak byla vydražena v podstatě za cenu tohoto poměrně lukrativního černošického pozemku, od níž jsou odečteny náklady na základní sanaci morálně i technicky značně nevyhovujících umístěných objektů i celého příslušného areálu.  

Po pěti letech a osmi kolech dražeb tak končí nejsledovanější série aukcí nemovitostního objektu v novodobé historii ČR. První aukce proběhla už v roce 2016, kdy se objekt nepodařilo vydražit za necelých 65 milionů korun, tedy za zhruba dvě třetiny tehdejší odhadní ceny, čítající takřka sto milionů korun.  

V roce 2019 vilu zachvátil požár, jenž snížil odhadní cenu na 42 milionů korun. Už před požárem se vilu ale nepodařilo prodat ani za 27 milionů. 

Takhle vypadala černošická vila Radovana Krejčíře předtím, než ji zachvátil požár. ČTK

Krejčířovské stigma

Druhá Krejčířova černošická vila byla roku 2017 prodána za 15,8 milionu korun. Odhadní cena přitom činila takřka 26 milionů korun. Objekt ze 30. let se tedy prodal jen za zhruba šedesát procent odhadní ceny. Za nižší prodejní cenu mohlo umístění druhé Krejčířovy vily v záplavové oblasti, nutnost rekonstrukcí a oprav, ale také skutečnost, že patřila odsouzenému, nebezpečnému a mediálně nechvalně proslulému zločinci. To na objektu zanechalo určité „stigma“, jež snižuje jeho cenu. Přitom nešlo o nemovitost, kterou by si nechal Krejčíř postavit jako větší z jeho někdejších černošických vil, tu loni vyhořelou. 

Krejčířova vila v pražských Černošicích při zásahu hasičů při fatálním požáru v srpnu roku 2019. Od té doby nemovitost chátrá.

Nechtěná Křejčířova vila. Soud zamítl pokus rodiny o její přepsání na stát

Krajský soud v Praze zamítl žalobu, kterou se manželka odsouzeného Radovana Krejčíře snažila dosáhnout přepsání Krejčířovy vily v pražských Černošicích na stát. Informaci přinesla Česká televize (ČT). Krejčířova rodina tvrdí, že nemá prostředky na to, aby se o vilu starala. Podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ale takový přepis není možný, protože je objekt součástí exekuce. Rozsudek zatím není pravomocný.

Přečíst článek

Šedesát procent nové odhadní ceny Krejčířovy vyhořelé černošické vily, té v úterý vydražené, odpovídá částce 25,2 milionu korun. Nese si však sebou daleko výraznější nepříznivé „krejčířovské stigma“ než zmíněná prodaná druhá Krejčířova černošická vila, ta ze 30 let.  

Je s ním totiž v obecném povědomí mnohem těsněji spjata. Fotografie této Krejčířovy vily se nesčetněkrát objevily v médiích, vždy v negativních souvislostech. Navíc budova postupně zastarala nejen co se vybavení týče, ale právě i morálně. Šrámy na ní zanechal také rozsáhlý vandalismus. Málokdo chce dát dvě desítky milionů za bydlení v obydlí tak nechvalně proslulé osoby, jakou Krejčíř je. 

To všechno jsou důvody, proč se vila prodala ani na za 60 procent odhadní cen jako druhá z Krejčířových černošických vil, ale ještě levněji.

>>>>>>Zajímáte se o investice do realit? Čtěte zde<<<<<<

Palác Broadway

Pražský Palác Broadway v aukci majitele nenašel

O pražský Palác Broadway neměl v elektronické aukci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nikdo zájem. Vyvolávací cena byla přes miliardu, neuskutečnil se však jediný příhoz.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Casino dell’Aurora,

Vila v Římě bude nejdráž prodanou rezidenční nemovitostí. Petice tlačí na premiéra, aby prodej zarazil

Přečíst článek
Freedomek v Tachově.

Budoucnost českého stavebnictví? Dřevostavby by mohly tvořit až čtvrtinu nových projektů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme